FK Bor nezaustavljiv u Pakistanu (EKSKLUZIVNO)

Borski prvotimci  su  na međunarodnom turniru Chief Minister Punjab Football Cup 2012 u Pakistanu pobedili prvoligašku ekipu Šri Lanke ’’Crveno sunce’’ rezultatom 3:2 na Pendžab stadionu, da bi im se kasnije, na putu do finala isprečila domaća pakistanska ekipa „Zeleni Pendžab“.

KRATAK TOK UTAKMICE:

„Zeleni pendžab“ je u petom minutu poveo golom Arifa Mehmuda. Rezultat od 1:0 zadržaće se sve do kraja prvog poluvremena, kada će nakon predaha, Boranin Dejan Mašić postići gol za izjednačenje. Borski fudbaleri su drugi i odlučujući gol postigli u 77. minutu, kada je Miloš Stanojević levim volejom zatalasao mrežu „zelenih“. Počasni gost ovog meča bio je član Narodne skupštine grada Lahore Naseer Ahmed Bhutta, koji se sastao sa obe ekipe tokom poluvremena.

Konačnih 2:1 i druga uzastopna pobeda na ovom turniru, odveli su naše momke direktno u finale gde ih očekuje najbolji iz  grupe u kojoj su timovi ’’Beli Pendžab’’ i fudbalski prvoligaši iz Jemena i Mongolije.

Borba za trofej odigraće se u četvrtak u 15 časova, a ukoliko naši budu igrali kao i do sada, sledi im nagrada od čak 5000 američkih dolara. U slučaju poraza, borski klub će dobiti sumu od 3000 američkih dolara, što opet nije malo.