FK Bor „puniji“ za 5000$

FK Bor uspeo je u finalu Chief Minister Punjab Football Cup 2012 dа pobedi jemenski Shaab Ibb FC rezultatom 3:2 i osvoji dugo iščekivanih 5000 američkih dolara.

Borani su poveli već u drugom minutu igre, kada je Miloš Pejić dao prvi gol i obezbedio vođstvo od 1:0.

Jemenci će izjednačiti u 25. minutu golom Redwan Abdul Jabbar, i to iz slobodnog udarca, da bi već u 37. minutu pozajmeljni igrač iz Nigerije, James Teddy dao još jedan gol našima i doveo Shaab Ibb FC do vođstva od 2:1 na poluvremenu.

Nakon nekoliko taktičkih promena naših fudbalera u 2. poluvremenu, pokazalo se da su one majstorski i taktički napravljene,  što dovodi do toga da Nikola „Džoni“ Jovanović  u 79. minutu postigne drugi gol za FK Bor i dovede do izjednačenja od 2:2.

Nadanje u pobedu i osvajanje pakistanskog trofeja, nije napuštalo našu ekipu, što će se dokazati u 82. minutu, kada je  Jovanović zabio svoj drugi gol na ovom meču i time obezbedio Boru vođstvo i pobedu rezultatom 3:2.

Inače, FK Bor, jedini je evropski fudbalski klub koje je igrao na tlu Pakistana i pritom osvojio titulu.